Neden Mobil Uyumlu Web Tasarım

Mobil Uyumlu Web Tasarım

NEDEN MOBİL UYUMLU WEB TASARIM?

Web sitelerinin farklı cihazlara nasıl uyum sağladığını hiç merak ettiniz mi? Veya web siteniz neden aynı şeyi yapmakta sorun yaşıyor?

Bunun nedeni basit. Web siteniz bu işlev için tasarlanmamıştır. Bu konuda yalnız değilsiniz – tüm girişimciler mobil uyumlu web tasarımı konusunda pek bilgi sahibi değildir.

Web siteniz hızlı yanıt vermiyorsa, aslında bir sorundur, çünkü web siteniz farklı cihazlara uyum sağlamazsa, ziyaretçiyi sitede tutma ihtimali, google sıralamalarında üstte çıkma şansı ve sitede geçirilen süre azalır. İnsanlar artık internette yalnızca masaüstü cihazlardan değil, tabletlerinden ve mobil cihazlarından geziniyor.

Peki bu sizin ve işletmenizin web sitesi için ne anlama geliyor? Basit. Web siteniz ve daha da önemlisi, şirket markanız mobil uyumlu web sitesi tasarımının avantajlarından yararlanabilir.

İşte mobil uyumlu web sitesi tasarımının işe yaradığını kanıtlayan en sevdiğimiz 7 istatistik.

7. Duyarlı Tasarım Sosyal Medyayı Entegre Eder

Sosyal medyanın web tasarımıyla ne ilgisi olduğunu merak etmeye başlamadan önce, sosyal medyanın en çok hangi cihazlarda kullanıldığını düşünün. Evet, düşündüğünüz gibi sosyal medya mecralarına girişlerin %90’ı mobil cihazlardan yapılıyor.

Sosyal medya hesaplarınızdan yapacağınız paylaşımlara verdiğiniz linke tıklayan kullanıcılar mobil uyumlu bir web sitesiyle karşılaşmayı beklerler. Web siteniz mobil uyumlu değilse üzgünüz ki hem trafik, hem arama motorlarında sıralama, hem de potansiyel müşteri kaybedersiniz.

6. Hız, Kullanıcıyı Elde Tutmada Önemli Bir Faktördür

Hız, kullanıcıyı elde tutmada çok önemli bir faktördür. Hiç kimse yavaş web sitelerini sevmez ve çoğu zaman, yükleme çok uzun sürerse insanlar ayrılır. Instagram yavaş olduğunda ne kadar hayal kırıklığı yaşadığınızı düşünün. Mobil uyumlu olmayan web siteleri mobil cihazlarda oldukça yavaş açılır.

Tabii ki, bu gerçeğin iyi tarafı harika. Çünkü web sitenizin yükleme hızını artırmak, olası dönüşümlerde %7’lik bu kaybı önleyebilir. Bunu, sayfalarınızdaki belirli öğeleri optimize ederek yapabilirsiniz.

İnsanlar içeriğinize ne kadar hızlı erişirse, etrafa bakma olasılıkları o kadar artar. Bu da sonunda daha fazla müşteriye yol açar.

5. İnsanların% 72’si Mobil Uyumlu Web Siteleri İstiyor

Web siteniz iyi yapılmış olsa bile, insanların yine de ayrılacağını anlamak moral bozucu olabilir. Ancak gerçek şu ki, siteniz mobil kullanıma hazırsa, insanların etkileşimde kalma olasılıkları daha yüksektir.

Ayrıca, çevrimiçi varlığınızı sürdürmek için yeni bir standarttır. Kullanıcı dostu gezinme özelliğine sahip çekici tasarım, kullanıcıları cezbetme eğilimindedir.

Siteniz mobil için hazır değilse, o zaman yalnız değilsiniz. Küçük işletmelerin çoğu hala masaüstü tasarım kullanıyor ve mobil seçeneği yok. Mümkün olan en kısa sürede harekete geçerseniz, bu sizin lehinize olabilir.

4. Her 4 Kişiden 3’ü İnternete Mobil Cihazlardan Bağlanıyor

Türkiye’de, nüfusun %72‘sine tekabül eden 59,3 Milyon internet kullanıcısı var ve bunların 56,3 Milyonu telefonlarından internete bağlanıyorlar. Yetişkin insanların %98’i cep telefonu kullanırken, bunların %77’si akıllı telefon kullanıyor. İnternet trafiğinin %53.3’ünü mobil cihazlar paylaşıyor. Bunu geçen yıla göre %6.8’lik düşüş yaşayan masaüstü ve laptoplar %44 ile takip ediyor.

Bu istatistikler neden mobil uyumlu (hatta mobil öncelikli) web siteniz olması gerektiğini gösteriyor.

3.Kullanıcıların %94’ü Mobil Uyumlu Web Tasarımına Yönelik Web Sitelerini Değerlendiriyor

İlk izlenim önemlidir ve web sayfaları söz konusu olduğunda bu ilke daha da önemlidir. Gezinmesi zor görünen bir web sitesiyle karşılaştıysanız, büyük olasılıkla siteden ayrılırsınız. Tasarımından dolayı bir web sitesine güvenmediğini söyleyen diğer kişilerin %94’ü gibi.

2. Toplam e-Ticaret Gelirinin %50’si Mobilden Elde Edilir

Günün sonunda mobil uyumlu bir site oluşturmanın amacı daha fazla para kazanmaktır. İstatistikler gösteriyor ki bir e-ticaret sitesinin gelirlerinin %50’si mobil cihazlardan bağlanan müşterilerden geliyor.

Daha fazla insanın akıllı telefon satın alması ve daha iyi internet hızları nedeniyle, bu sayı artacaktır. Aslında, mobil kullanım için öngörülen artış, herkes için daha fazla fırsat anlamına geliyor.

Bu trendi takip etmek markanıza uzun vadede yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken bir adım atmak ve mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak.

1. Google, Mobil Uyumlu Web Sitelerine Öncelik Verir

Görünüşte öyle görünmese de, Google en iyi arama sonuçlarının mobil uyumlu olmasını sağlar. İnsanlar cep telefonlarını masaüstü bilgisayarlardan daha fazla kullandıkları için bu mantıklı.

Aslında, insanların en az %82’si telefonlarını iş faaliyetleri için kullanma eğilimindedir. Bu, ürünlerin alım satımını içerir. Bu iki gerçek bir araya geldiğinde, mobil cihazlara uygun sitelerdeki reklamlardan kazanılacak daha fazla para olduğu anlamına gelir.

Google’ın, potansiyel kullanıcıları müşterilere dönüştüren işletmeleri tanıtması mantıklıdır. Tek yapmanız gereken birkaç ayarlama yapmaktır, böylece en iyi sonuçların bir parçası olursunuz.

Mobil Uyumlu Web Tasarımın Avantajlarından Yararlanmaya Hazır mısınız?

Rakamlardan, gelecekteki tüketicilerin mobil cihazlara yöneleceği açıktır. Nedeni basitleştirirseniz, bunun nedeni mobilin anında erişim sağlamasıdır. Bunu gelecekteki büyüme potansiyeli ve daha güvenli çevrimiçi ticari işlemlerle birleştirdiğinizde potansiyeli hayal edebilirsiniz.

Peki, bu teknolojiden yararlanmaya hazır mısınız? Çünkü gereken tek şey, mobil uyumlu web tasarımı hakkında bilgi edinmek. Bu göz korkutucu bir görev gibi görünüyorsa endişelenmeyin. AXIS bu konuda size destek sunmak için her zaman yanınızda. Hemen talebinizi bize iletin ve işletmenizin web sitesini mobil uyumlu hale getirelim.

Mobil Uyumlu Web TasarımResponsive Web TasarımWeb Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir